אוביקל שרות
 
 
4.5
21 חוות דעת
 
 
phone number
 
 
התקשרו עכשיו
072-3267026
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טיפים לקניית מכונת כביסה

רוכשים מכונת כביסה חדשה - תתחדשו...

 
 
קטנה או גדולה? עם פתח עליון או תחתון? צורכת הרבה או מעט אנרגיה? יש מגוון כל כך גדול של מכונות כביסה בשוק. רגע לפני שרוכשים מכונת כביסה, חשוב לעצור ולבדוק – מהם הדברים החשובים באמת ברכישת מכונה?

עליון או תחתון?

מכונות כביסה נחלקות לשתי קבוצות: בעלות פתח עילי ובעלות פתח תחתי. יתרונן של מכונות כביסה בעלות פתח עילי הוא בגודלן. מכונות אלו קטנות יותר ומתאימות לדירות קטנות יותר או לאנשים המכבסים כמות קטנה של בגדים. חסרונן – הן יקרות יותר. מכונות בעלות פתח תחתי הן גדולות יותר, ומתאימות למי שמכבס כמות גדולה של כביסה. מכונות אלו זולות יותר על פי רוב, וניתן גם לנצל את המקום שעליהן, בניגוד למכונות כביסה עם פתח עליון. החיסרון הוא שמכונות עם פתח תחתון גדולות יותר ותופסות מקום רב, מה גם שהן פחות נוחות לעבודה.

יש או אין מקום?

לפני שממהרים לרכוש את המכונה, חשוב לבדוק כמה מקום יש לנו בבית עבור המכונה. חשוב לשים לב ולמדוד את השטח, כשיש לקחת בחשבון שיידרש מקום נוסף גם עבור ברז וצינור הניקוז המחובר למכונה. בנוסף, חשוב לוודא שיישאר די מקום סביב למכונה כדי שלא תהייה צמודה לקיר.

סוחטת או לא סוחטת?

בכל מכונת כביסה קיימת אפשרות לסחיטה ולכביסה ללא סחיטה. אולם, מומלץ לרכוש מכונה שיש בה גם מגוון של דרגות סחיטה. הסיבה לכך היא שאפשרויות שונות של סחיטה מאפשרות לכבס ולסחוט במהירות נמוכה בגדים עדינים. מהירות גבוהה יותר של סחיטה תהייה יעילה בכביסה פחות עדינה ובמידה ונרצה לחסוך זמן ואנרגיה בפעולת מייבש הכביסה.

ברורה או לא ברורה?

אחד הדברים שרבים לא מייחסים לו חשיבות רבה אך הוא משמעותי לשימוש במכונה הוא לוח הבקרה של מכונת הכביסה. חשוב שלוח הבקרה יהיה נוח לתפעול, וליד הלחצנים יופיע כיתוב בשפה מובנת.

נוחה או מסורבלת?

תתפלאו, אך גישה נוחה למסנן (פילטר) הוא אחד הפרמטרים החשובים ברכישת מכונת כביסה, ורבים לא מייחסים לו כל חשיבות. בקניית מכונה חשוב להקפיד על גישה נוחה לפילטר,כיוון שלא פעם נצטרך לשלוף מתוכו חפץ שנתקע בו או לנקותו.

חסכונית או בזבזנית?

צריכת אנרגיה ומים מהווה שיקול חשוב בקניית המכונה איך נדע להבחין איזו מכונה היא חסכונית ואיזו בזבזנית? צריכת האנרגיה נמדדת בסולם של A עד G. רמה A היא הרמה החסכונית ביותר, ואילו G היא הרמה הכי פחות חסכונית.חשוב לקחת זאת בחשבון כשרוכשים מכונה, משום שלאחר מכן בזבוז האנרגיה ישתקף גם בחשבון החשמל.

עם או בלי אחריות?

בקניה של מכונת כביסה, כבכל רכישה של מכשיר חשמלי, חשוב לוודא מה אורכה של האחריות ומה היא מקיפה. חשוב להתעכב על מרכיבי האחריות, לבחון האם יש תשלום נוסף על ביקור טכנאי מכונות כביסה ולבדוק גם מה היא לא מכסה, כדי למנוע הפתעות לא נעימות בהמשך.

ואולי אין צורך ברכישת מכונת כביסה חדשה, וניתן להסתפק בהחלפת חלק אחד בלבד קראו אודות חלקי חילוף למכונות כביסה וההחלטה בידיים שלכם!